Правителството вече му е време да вземе своя еднопосочен билет, категорично заяви председателят на ПГ на ГЕРБ Десислава Атанасова. "Когато вчера чух за посещението на Кирил Петков в Киев, първоначално си помислих, че това отново е лексикална бъркотия и отново Кирил Петков е имал предвид нещо друго", коментира тя пред БНТ обявеното посещение на българска правителствена делегация в Киев.
"Замислих се, че ако цялата правителствена делегация ще пътува до Киев, след това може да отиде и до Скопие, след това може до Руанда, да мине през Кайманите, където са офшорките на компании, сред които "Джемкорп", с която правителството подписа меморандум", подчерта Атанасова.
Според нея, има нулево справяне с всички кризи и задачи от страна на управляващите.
Моряците колко дни ги спасяваха? Имаме информация, че Лена Бориславова е летяла до Сочи, за да ги прибере, защо не отиде Кирил Петков, за да ги прибере, попита тя риторично.
100 дни са напълно достатъчни, за да разберат българите, че това правителство е най-слабото в историята на България, категорична е Атанасова. ГЕРБ няма да подкрепя правителство с премиер Кирил Петков. Опозицията няма никакъв ангажимент да подкрепя управляващата коалиция, допълни тя.
Според нея, наблюдаваме "партийно обладаване" на постове и "разпределяне на баницата".
Атанасова коментира още, че в "Продължаваме промяната" няма лидерство, а Кирил Петков и Асен Василев са "двете страни на една монета".
Фискалният резерв удари дъното - 4,7 млрд., допълни тя.
Десислава Атанасова коментира и темата дали България трябва да изпрати оръжия в Украйна:" Когато ние сме взимали своите решения, сме изхождали именно от евроатлантическата ориентация и подкрепата за ЕС от нашите избиратели. Правителството за пореден път демонстрира своята безпомощност, заради противоречията, които имат от ден първи. Те нямат едно решение, което в парламента да не е предизвикало трусове."
Тя допълни, че всеки, който е управлявал, знае, че пролетните и летните месеци се ремонтират пътища. "В Триград пътят пропадна през ноември, когато управляваше ПП. Пети месец - кола е пропаднала в реката. А асфалтът нали не се ядеше, попита Атанасова в отговор на въпроса по темата за кризата с изплащането на парите за пътищата."
Според нея, поне половината от българските граждани очакват нови избори, а във време на кризи, са нужни решения.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Изборите в Унгария може да сложат край на ерата на Орбан и да променят мястото ѝ в Европа
Българският стартъп за женско здраве Womeno се готви за борсов скок
Европейските борси затвориха със спад при опасенията за пропукване на примирието в Иран
Щерю Ножаров: БНБ трябва да се въздържа от резки движения подобно на ЕЦБ
Енергийният шок вече определя финансирането за центровете за данни в Азия
Египет ще изкупи целия газ от кипърското находище "Афродита"
Гренландия отвърна на Тръмп: "Не сме парче лед"
Позициите на БСП, "Прогресивна България", "Възраждане" и ПП-ДБ за съдебната реформа и промените в Конституцията
От 15 април автобус №65 ще свързва метростанция "Красно село" и "Бояна"
"Черно море" спря "Лудогорец" в битката за титлата с "Левски"
Илиан Илиев каза как успя да спре Лудогорец
НА ЖИВО: Левски – Арда 0:0
Хьогмо мрънка и се оправдава. Още вярва, че Лудогорец ще е шампион
Ман Сити продава звезда за 40 млн. паунда
Лудогорец с нова издънка, Левски докосва титлата
Карлос Алкарас се измъчи в Монте Карло
Италиански козунак със стафиди
Великденска салата с пъдпъдъчи яйца
Обичаите на Велики петък
„Стоичков – Имало едно време в България“ е официалното заглавие на филма за Христо Стоичков
5 забрани на Разпети петък
5 топ тенденции в маникюра за специални поводи през пролет 2026
Как да запазите младежкия вид на кожата около очите
Черно море спря серията на Лудогорец и се доближи на точка от петото място
ВАС отказа да спре делото за освобождаването на Андрей Гюров от БНБ
Гришо може да започне от квалификациите на "Ролан Гарос"
Емил Дечев разкри за близо 1500 сигнала за изборни престъпления
Работник загина след падане от скеле
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната
Скрит фрагмент под Калифорния може да предизвика разрушителни земетресения